Dlaczego warto zdawać egzaminy językowe?

Spotykamy się z opiniami, że egzaminy to niepotrzebne narażanie dzieci na stres. Przekonaj się, że mogą one być również przyjemne i motywujące do dalszej pracy!

Egzaminy Cambridge

Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto uczyć się języków obcych i to już od najmłodszych lat. Znajomość języka angielskiego jest już standardem. Ułatwia podróżowanie po świecie, zdobycie satysfakcjonującej pracy, podnosi pewność siebie w sytuacjach dnia codziennego, kiedy bywamy zaskakiwani kontaktem z obcokrajowcami.

Zdania są jednak bardziej podzielone w kwestii zdawania egzaminów językowych. Czy na pewno są mi potrzebne? Po co narażać siebie lub dziecko na dodatkowy stres? Czy za 5 lub 10 lat będą tak samo ważne?

W Instytucie Języków Obcych Enter egzaminom językowym mówimy zdecydowane TAK! Co więcej, jesteśmy certyfikowanym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge. U nas możesz zdać każdy z egzaminów Cambridge English Qualifications, które odzwierciedlają Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR), określający znajomość języka na poszczególnych poziomach.

Dlaczego zdawanie egzaminów jest ważne i potrzebne?

W naszym przekonaniu na liście powodów, dla których warto podchodzić do egzaminów językowych już od samego początku edukacji w tym zakresie, najważniejsze są cztery punkty.

Powód 1 – praktyczna nauka języka

Testy i egzaminy Cambridge sprawdzają przede wszystkim praktyczną znajomość języka angielskiego. Oznacza to, że dokładnie takie kompetencje zdobywają uczestnicy zajęć przygotowujących do tych egzaminów. Dzięki temu nauka jest skuteczna, a umiejętności językowe systematycznie podnoszone.

Powód 2 – lepsze planowanie pracy i osiąganie celów

Przechodzenie przez kolejne egzaminy Cambridge English Qualifications pozwala również lepiej zaplanować pracę i dostosować realizowany program. Uczestnicy zająć mają jasno wyznaczone cele, a w trakcie trwania kursu mogą łatwo zaobserwować, jak przechodzą przez kolejne zadania i wskakują na kolejne poziomy, których zwieńczenie stanowi zdany egzamin.

Powód 3 – motywacja do dalszej pracy

Nic nie motywuje do dalszej pracy bardziej niż widoczne efekty naszej ciężkiej pracy. Szczególnie dla dzieci i młodzieży zdany egzamin jest powodem do dumy i satysfakcji, które napędzają do dalszego działania.

Powód 4 – dowód posiadanych umiejętności

Ostatecznie zdany egzamin to kolejny dokument potwierdzający nasze umiejętności. Poza samą satysfakcją, może być dodatkowym czynnikiem decydującym o dostaniu się na wymarzone studia zagraniczne, awansie lub zmianie stanowiska pracy na bardziej interesujące, czy lepiej płatne.

Wszystkich tych, którzy uważają, że szczególnie w przypadku dzieci, egzaminy to narażanie ich na niepotrzebny stres, uspokajamy, że egzaminy Cambridge są odpowiednio dostosowane do grup wiekowych. W najmłodszych grupach przypominają kolejną świetną zabawę. Dodatkowo, w naszym Instytucie są przeprowadzane w komfortowych i dobrze znanych warunkach, po wcześniejszym doskonałym przygotowaniu. Obserwując od wielu lat dzieci podchodzące do egzaminów w naszej szkole, nie mamy obaw o stres. Wręcz przeciwnie, dzieci zdobywają pewność siebie i budują w ten sposób poczucie własnej wartości.