Enter dla rodziców

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to również czas, jaki rodzice muszą wygospodarować w swoich kalendarzach. Zobacz, w jaki sposób zagospodarowujemy go w naszej szkole!

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko rozwijało swoje pasje i zainteresowania, a także umiejętności ważne i przydatne na późniejszych etapach życia. W myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Logistyka dnia codziennego

Oferta zajęć dodatkowych już na etapie przedszkola jest bardzo duża – zajęcia sportowe, artystyczne, językowe itd. Pierwszym wyzwaniem jest wybór odpowiednich aktywności i wkomponowanie ich w domowy i zawodowy harmonogram. Później przychodzi cała logistyka – odpowiednia godzina wyjazdu, parking, po drodze zakupy, załatwianie tzw. „spraw na mieście”. Przydałoby się też coś zjeść, a już absolutnym luksusem byłaby chwila na odpoczynek. Ta codzienna gimnastyka staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy mamy więcej niż jedno dziecko, a każde ma inne zainteresowania, które odbywają się w różnych lokalizacjach i porach dnia.

Znamy ten scenariusz aż za dobrze. Dlatego staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, zapewniając w naszej szkole językowej odpowiednie udogodnienia.

Jakie korzyści daje Enter rodzicom?

Ogromną korzyścią jest sama lokalizacja naszego Instytutu. Leszczyńska starówka, poza swoim urokiem, daje możliwości odwiedzenia wielu miejsc, w ramach oczekiwania na swoją pociechę – od restauracji i kawiarni, przez banki, urzędy, pocztę, gdzie możemy załatwić wiele spraw, a do których na co dzień jest nam nie po drodze, aż po gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, bibliotekę, czy inne miejsca atrakcyjne turystycznie (w zależności od upodobań – muzea, kościoły, pracownie artystyczne), w których można miło spędzić czas i zrobić coś dla siebie.

Poza tym, jeśli opiekunom naszych małych słuchaczy zależy na chwili relaksu, nie mają ochoty na wędrówki po mieście lub potrzebują na moment otworzyć komputer, czy odpisać na maila, mogą spędzić czas w naszych gościnnych progach. Wygodne fotele, aktualne czasopisma i pyszna kawa czekają w naszej siedzibie przy ulicy Słowiańskiej 2. Dzięki temu, rodzice nie muszą na siłę szukać dla siebie zajęcia, podczas gdy ich dzieci zdobywają nowe umiejętności językowe. Zaplanowaliśmy komfortową przestrzeń również dla nich, bo wiemy jak ważna w pędzącej codzienności jest chwila wytchnienia.

Społeczność świadomych rodziców

Enter dla rodziców to również inspirujące spotkania organizowane w ramach Instytutu Świadomego Rodzica. Zapraszamy ekspertów z różnych dziedzin i poruszamy ważne z perspektywy rodziców tematy. Jak znaleźć porozumienie w rodzinie? Jak rozmawiać z pokoleniem Z? Co to znaczy szczęście i jak je budować? To tylko niektóre tematy. Do tego dodajemy miłą atmosferę, czas na rozmowę oraz wymianę doświadczeń, a także pyszne jedzenie.

Poznaj Instytut Języków Obcych Enter, odwiedź nas w naszej siedzibie i zostań częścią naszej społeczności. Zapraszamy!